Ūdens piegāde uz mājām vai biroju – vai izdevīga?

 • 2023-06-14

  Darba vietās, retāk mājās, lielie dzeramā ūdens plastmasas bunduļi daudziem ir ierasta lieta. Nenoliedzami fasētā dzeramā ūdens piegāde ir šķietami ērts pakalpojums, taču tas vienlaikus ir arī dārgs un videi nedraudzīgs veids, kā tikt pie kvalitatīva dzeramā ūdens.

  Par katru ūdens piegādi ir jāmaksā, turklāt palielinās apritē izmantotās plastmasas daudzums un plastmasas atkritumi. Pat, pieņemot, ka piegādātie fasētā ūdens bunduļi ir bez cilvēkam kaitīgā BPA, ir skaidrs, ka mums būtu jāspēj iztikt bez šādiem risinājumiem.

  Ūdens piegādes alternatīvas – filtri un attīrīšanas iekārtas

  Latvijā par ūdens kvalitāti, lielākoties, nevaram sūdzēties, bet ir, protams, izņēmumi. Ja pa krānu tekošais ūdens neatbilst jūsu vajadzībām, labākais veids, kā to uzlabot ir ūdens attīrīšana.

  To var panākt ar ūdens filtriem vai attīrīšanas iekārtām. Filtrus uzstāda uz ienākošā ūdens caurules vai ūdens ieguves vietā, piemēram, zem izlietnes. Kad tas izdarīts, pa krānu sāk tecēt gards un tīrs ūdens un vajadzība pēc ūdens piegādēm izzūd pilnībā.

  Otrs risinājums ir multifunkcionālās ūdens attīrīšanas iekārtas. To galvenās priekšrocības:

  • ūdens attīrīšana,
  • ūdens uzsildīšana,
  • ūdens atdzesēšana,
  • ledus kubiņu iegūšana,
  • moderns un pievilcīgs izskats.

  Šādas iekārtas, lielākoties, uzstāda birojos, kafejnīcās, darbinieku atpūtas telpās, valsts iestādēs, taču var novietot arī privātmājā. Iekārta ļauj pielāgot ūdens temperatūru dažādām vajadzībām, kas palielina darbinieku, klientu un apmeklētāju labsajūtu un uzlabo uzņēmuma tēlu.

  Gan filtri, gan attīrīšanas iekārtas nodrošina, ka ūdens birojā ir tīrs un gards. Ar filtriem tas tiek vienkārši attīrīts un vajadzības gadījumā bagātināts ar nepieciešamajiem minerāliem. Ūdens attīrīšanas iekārta savukārt dod vēl papildus bonusus, kas viennozīmīgi palielina darbinieku apmierinātību ar darba vidi.

  Situācijas, kurās ūdens piegāde ir labs risinājums

  Dzīvē viss nav tikai melns un balts, ir arī pelēkie toņi. Arī ūdens piegādes ne vienmēr ir vērtējamas tikai negatīvi. Ir iespējamas situācijas, kad dzeramā ūdens piegāde ar cisternām vai mucās ir vienīgais veids, kā nodrošināt iedzīvotājus ar tīru ūdeni.

  Dažādas katastrofas, ilgstošs ūdensvada bojājums, sauss un karsts laiks, kura rezultātā izžūst akas un dabīgās ūdenskrātuves vai došanās izbraukumā uz vietu, kur tīrs dzeramais ūdens nav pieejams – visos šajos scenārijos ūdens piegāde ir pilnībā attaisnojama. Šādās reizēs mēs nedomāsim par plastmasas kaitīgo ietekmi uz vidi un arī izmaksām pievērsīsim mazāku vērību.

  Vēlaties, lai darbiniekiem vai klientiem nebūtu jāiet pēc ūdens uz tualeti? Tas ir apsveicami, taču arī šo iemeslu dēļ ir labāki varianti nekā fasētā dzeramā ūdens pasūtīšana.

  Ūdens attīrīšana – ieguldījums veselībā un drošībā

  Ūdens filtrēšanas sistēmas izmantota modernas tehnoloģijas, lai atdalītu dažādus organiskos un neorganiskos piemaisījumus. Ir vienkāršākas sistēmas, kas tiek galā ar kaļķi, hloru un dzelzi un sarežģītākas, kas attīra arī no baktērijām, vīrusiem un smagajiem metāliem.

  Pēc ūdens attīrīšanas uzlabojas tā kvalitāte (garša, smarža, caurredzamība) un gluži neviļus ir vēlme biežāk padzerties. Lai arī zinātnieki vēl strīdas par to, cik daudz jādzer ūdens, tomēr visi ir vienisprātis – jādzer tik bieži, cik gribās. Ja negribas nemaz, tad ir nedaudz jāpiespiežas, bet karstā laikā vai intensīvā slodzē ieteicams dzert ūdeni vairāk nekā ierasts.

  Secinājumi par ūdens piegādes lietderību

  Kopumā dzeramā ūdens piegāde uz biroju vai mājām ir dārgs un videi nedraudzīgs veids, kā iegūt dzeramo ūdeni. Tā ir atbalstāma situācijās, kad ūdens ieguve citos veidos nav iespējama.

  Pieņemot, ka jums pa krānu tek ūdens, taču vēlaties uzlabot tā kvalitāti, izvērtējiet filtrus vai daudzfunkcionālo ūdens attīrīšanas iekārtu priekšrocības. Ikviens no šiem variantiem ilgtermiņā būs gan lētāks, gan videi draudzīgāks risinājums kā fasētā dzeramā ūdens piegāde plastmasas bunduļos.

   

info
close
Sazināties!