Kā izvēlēties pareizo ūdens filtru savam mājoklim

 • 2023-06-14

  Ūdens ir dzīvības pamats, bet tīrs ūdens ir pamats cilvēka veselībai un labsajūtai. Arī Latvijas iedzīvotāji aizvien biežāk vēlas pārliecināties par ūdens kvalitāti, veicot ūdens analīzes. Pēc rezultātu saņemšanas daļa var atviegloti uzelpot, jo viss ir normas robežās, bet citiem jāsāk meklēt risinājumi, kā padarīt ūdeni tīrāku.

  Ūdens filtru uzstādīšana savā mājoklī viennozīmīgi var palīdzēt ātri tikt pie tīra ūdens, tomēr pašam izvēlēties pareizos filtrus nav nemaz tik vienkārši. Piedāvājumu klāsts ir plašs un katrā situācijā piemērotākais var būt cits filtrs vai ūdens attīrīšanas iekārta.

  Turpinājumā noskaidrosim, kā izvēlēties piemērotākos dzeramā ūdens attīrīšanas ūdens filtrus mājai vai dzīvoklim.

  Pieprasiet informāciju vai veiciet ūdens testēšanu laboratorijā

  Pirms izvēlaties ūdens filtru, ir svarīgi pārbaudīt ūdens ķīmisko sastāvu. Ja dzīvojat pilsētā un mājoklis pieslēgts centralizētai ūdensapgādes sistēmai, sazinieties ar savu komunālo servisu vai ūdenspiegādes uzņēmumu.

  Pašvaldības uzņēmumi, piemēram, “Rīgas ūdens” regulāri veic ūdens analīzes, taču ir kāda nianse. Analīzes atspoguļo ūdens kvalitāti ūdens attīrīšanas vietā, nevis jūsu mājā.

  Tālāka atrašanās no ūdens attīrīšanas stacijas, vecas vai pat bojātas ūdens caurules jūsu mājā var atstāt būtisku ietekmi uz ūdens kvalitāti. Savukārt iedzīvotāji, kuru dzīvoklī vai mājā ūdens tiek iegūts no akas vai spices, ir personīgi atbildīgi par tā kvalitātes pārbaudi.

  Kopumā vienīgais objektīvais veids, kā pārbaudīt ūdeni tīrību ir parauga nodošana laboratorijā. Lai rezultāti būtu objektīvi, ir svarīgi izmantot pilnībā tīrus traukus (izsniedz laboratorija) vai palūgt, lai laboratorijas pārstāvji ierodas pie jums un paši noņem paraugu.

  Rezultātos būs redzami ūdeni esošie piesārņojuma avoti un to koncentrācija. Pēc tam jau varat ķerties pie nākamā soļa – ūdens attīrīšanas.

  Izvērtējiet savas vajadzības

  Mūsdienās ir iespējams attīrīt ūdeni no praktiski jebkura veida un koncentrācijas piesārņojuma, taču katram no tiem ir paredzēts atšķirīgs filtra veids.

  Aktīvās ogles filtrs palīdz absorbēt hloru un nepatīkamas smakas, ūdens mīkstinātāji mazina ūdens cietību, bet ūdens atdzelžošanas filtri noņem rūsu. Papildus pieejamas sistēmas, kas izmanto dabā novērotās osmozes principus, t.i. ūdens kustību un attīrīšanu caur šūnas membrānu. Šis princips ar nelieliem pārveidojumiem tiek izmantots ūdens atsāļošanā un attīrīšanā, taču šeit to dēvē par reverso osmozi. Ar tās palīdzību varam atbrīvot ūdeni no smagajiem metāliem, vīrusiem un baktērijām. Ar to viss gan nebeidzās. Pēc tam, kad ūdens ir attīrīts, reversās osmozes filtru sistēma bagātina ūdeni ar organismam nepieciešamajām minerālvielām, padarot to īpaši kvalitatīvu.

  Konkrētas attīrīšanas iekārtas vai filtra izvēle ir atkarīga no analīžu rezultātiem, vajadzībām un finansiālajām iespējām. Šeit svarīgi arī pašiem saprast, vai vēlaties attīrīt visu ūdeni vai, piemēram, tikai to, ko lietojat ēst gatavošanai virtuvē. Pirmajā variantā jāuzstāda ūdens attīrīšanas iekārta uz mājā ienākošā ūdensvada caurules, bet otrajā virtuvē, pie izlietnes.

  Pārbaudiet filtru uzstādīšanas vietu un to izmērus

  Ūdens attīrīšanas sistēmu izmēri ir ļoti atšķirīgi. Dažas no tām var uzstādīt skapīti zem izlietnes vai montēt uz krāna, bet citas tiek integrētas ūdens pievades sistēmā un aizņem būtiski vairāk vietu. Lielākas sistēmas parasti uzstāda privātmājās vai uzņēmumos, lai attīrītu visu mājā ienākošo ūdeni. Atbilstoša vieta šādās reizēs ir pagrabs, apkures telpa vai jebkura cita vieta atbilstošā platībā.

  Precīzāku informāciju par ūdens analīzēm, ūdens filtru izmēriem, tehnisko specifikāciju, lietošanas īpatnībām un garantijas nosacījumiem varat iegūt pie mūsu speciālistiem. Visas konsultācijas ir bez maksas.

  Atsauksmes un reputācija

  Atsauksmes par konkrētu uzņēmumu vai produktu jau ierasts meklējam internetā vai radu un draugu lokā. Mūsu uzņēmums – SIA “Water Filters Latvia” ir daļa no Baltijas valstīs lielākā ūdens filtru uzņēmumu tīkla. Savā darbā izmantojam tikai pasaulē atzītus, sertificētu ražotāju ūdens attīrīšanas iekārtas, kas garantē to augsto kvalitāti. Paši arī veicam filtru apkopi, nomaiņu un nodrošinām garantiju. Strādājam godprātīgi un klienti ir apmierināti.

   

info
close
Sazināties!