Ūdens mīkstināšana

Ūdens mīkstināšana

Ūdens mīkstināšana, izmantojot jonu apmaiņas principu

Kalcija un magnija jonu koncentrācija ūdenī ir galvenā īpašība, no kuras atkarīga ūdens cietība. Kalcijs un magnijs reaģē ar ziepēm veidojot ziepju nosēdumus, kas paliek uz ādas, drēbēm un santehnikas. Tas bieži var kļūt par iemeslu infekcijai, kā dēļ tiek kairināta āda, jo izmainās tās PH līmenis. Teju ikviens redzējis traipus un traukiem un santehnikas, kas atgādina par to, ka ūdenim ir augsta cietība. Cieti nosēdumi, kas izveidojušies uz sildelementiem, ir silti vadītāji, tāpēc palielinās enerģijas patēriņš apkurei. Teju viss ūdens Latvijā ir ar augstu vai ļoti augstu cietību, tāpēc nepieciešams ūdens mīkstināšanas aprīkojums. Ja uz krāniem vai tējkarotes pamanāt kaļķa nosēdumus, tas nozīmē, ka Jūsu ūdens ir ciets, kas savukārt kaitē sadzīves tehnikai.

Lai precīzi pateiktu, cik jaudīgs nepieciešams ūdens mīkstināšanas filtrs, jāveic precīzas ūdens analīzes laboratorijā. WATER FILTERS LATVIA uzņēmums darbojas visā Latvijā. Tāpēc ūdens analīzēm nepieciešamo paraugu varēsim ierasties paņemt pie Jums uz mājām, pie reizes apskatīt ūdens mīkstināšanas filtram nepieciešamo vietu. Ūdens paraugu nogādāsim laboratorijā analīžu veikšanai. Tas jums ļaus ietaupīt gan laiku, gan naudu, meklējot un domājot, kādu ūdens mīkstināšanas filtru izvēlēties.

Kā notiek ūdens mīkstināšana

Automātiskais ūdens mīkstināšanas filtrs CLACK CORP ASV

Ūdens mīkstināšanas process balstās uz jonu apmaiņas ūdenī principa. No ūdens tiek atdalīti kalcija un magnija joni, kas veido ūdens cietību. Paceļoties ūdens temperatūrai, kalcija un magnija karbonāti kļūst redzami un daļiņu veidā nosēžas uz sildelementiem vai citām virsmām. Uzkrājusies kaļķa kārta bojā iekārtas (sildelementus, krānus utt.), saīsina to kalpošanas laiku, kā arī samazina siltumatdevi ūdenim. Mīkstināšanas filtru funkcija ir arī piesaistīt ūdenī izšķīdušo divvērtīgo dzelzi. Ūdens mīkstināšanas filtru attīrīšana notiek pēc iestatīta laika intervāla. Tiek aprēķināts ūdens daudzums, ko filtrs spēj izfiltrēt bez attīrīšanās, un tā notiek tikai, kad patērēts noteikts ūdens daudzums. Ekspluatācijas izdevumi ir sāls un ūdens. Filtra pildījuma atjaunošanai izmanto NaCl sālsšķīdumu, ko pagatavo no tabletēs iegādājamas sāls un patērē proporcionāli patērētajam ūdens daudzumam.

Ūdens mīkstināšanas filtru parasti uzstāda uz aukstā ūdens pievada ēkā. Ūdenim pienākot caur jonizētiem sveķiem, kalcija un magnija joni tiek aizturēti šihtā un ūdenī tos nomaina nātrija joni. Mīkstināšanas filtra īpašības atjaunojas periodiski reģenerējot šihtu. Atkarībā no mīkstināšanas filtra izmēra reģenerācijas cikls var ilgt no 1-4 stundām. Reģenerācijas laikā nav ieteicams izmantot ūdeni, jo tas nebūs mīkstināts.

Pasūtiet ūdens mīkstinātājus vai uzdodiet jautājumu



    info
    close
    Sazināties!