Ūdens atdzelžošana

Ūdens atdzelžošana

Ūdens atdzelžošanu jeb atdzelžošanas filtrus izmanto, kad ūdenī tiek pārsniegta dzelzs, sēra ūdeņraža, mangāna koncentrācija, vai kad tajā ir ļoti daudz piemaisījumu. Precīzāk noteikt, kādas jaudas ūdens atdzelžošanas filtrs Jums nepieciešams un vai tam nepieciešamas papildu ierīces, var tikai veicot rūpīgu ūdens analīzi.

Tā kā šobrīd nav universālas ekonomiski nostiprinātas dzelzs filtrēšanas metodes, var apgalvot, ka ūdens atdzelžošana ir viens no sarežģītākajiem ūdens attīrīšanas procesiem. Nereti vienlaikus nepieciešams atrisināt vairākas ūdens kvalitātes problēmas. Tāpēc ļoti svarīgi izvēlēties kompleksu, reizē arī ekonomisku un uzticamu ūdens attīrīšanas veidu.

WATER FILTERS LATVIA uzņēmums darbojas visā Latvijā. Tāpēc ūdens analīzēm nepieciešamo paraugu varēsim ierasties paņemt pie Jums uz mājām, pie reizes apskatīt ūdens atdzelžošanas filtram nepieciešamo vietu. Ūdens paraugu nogādāsim laboratorijā analīžu veikšanai. Tas jums ļaus ietaupīt gan laiku, gan naudu, meklējot un domājot, kādu ūdens atdzelžošanas filtru izvēlēties.

Ūdens atdzelžošanas filtru izvēle un apkope

Dzelzs attīrīšanas filtri ar oksidācijas tilpni

Filtru mērķis ir savākt ūdenī izšķīdušo divvērtīgo dzelzi, sēra ūdeņradi, mangānu un mehāniskos piemaisījumus. Tas notiek izmantojot aerācijas principu. Saspiests gaiss pirms filtrēšanas sistēmas tiek ievadīts ūdensapgādes līnijā un ar statiskā miksera palīdzību samaisīts ar dzelžaino ūdeni. Ūdens un gaisa maisījums iekļūst oksidācijas telpā, kurā divvērtīgā dzelzs oksidācijas reakcijas rezultātā pārveidojas trīsvērtīgajā dzelzs formā, izveidojot dzelzs hidroksīda savienojumus (rūsa) (Fe² → Fe³). Tie ūdenim filtrējoties caur speciālu filtrā esošu birstošu iežu pildījumu, tiek aizturēti kopā ar citiem mehāniskajiem piemaisījumiem. Filtrēšanas pildījuma atjaunošana (attīrīšana) tiek veikta izvēlētā laikā, kad ir vismazākais ūdens patēriņš. Attīrīšanas laikā filtrēšanas pildījums tiek attīrīts ar atgriezenisku ūdens strūklu un šihtā uzkrājušās nešķīstošās daļiņas un trīsvērtīgās dzelzs hidroksīda savienojumi tiek novadīti drenāžā. Ūdens atdzelžošanas filtri palīdz samazināt ūdenī esošā mangāna un sēra ūdeņraža daudzumu.

Automātiskais mehāniskais filtrs

Filtrs domāts ūdenī esošo mehānisko daļiņu savākšanai. Ūdens tecēdams caur filtra pildījumu tiek filtrēts mehāniski. Filtrs pats automātiski attīrās pēc ieprogrammētas regularitātes. Filtrs spēj aizturēt arī nelielu daudzumu dzelzs.

Iekārtas komplektācija

Sistēma komplektēta ar pilnībā automātiski vadāmu vārstu WS1EI. Ražotājs “Clack Corporation”, ASV. Darbības princips, hermētiskums, regulēšana un iestatīšana norādīta lietošanas instrukcijā.

Filtrēšanas iekārtas “bāze” – standarta korpuss 8×44 izgatavots no polietilēna un tas apvīts ar stiklšķiedras diegiem, Ražotājs “Clack Corporation”, ASV. Produkts atbilst higiēnas, drošības un tehnoloģiskajām prasībām.

Filtrēšanas starplika: dažādu struktūru, blīvuma un izmēra kvarca smilts un antracīts. Ražotājs “Clakc Corporation”, ASV

Reaģenta atdzelžošanas filtrs ar kālija permanganātu

Filtru mērķis ir savākt ūdenī izšķīdušo divvērtīgo dzelzi un mangānu. Tas notiek, izmantojot speciālu pildījumu, kura virsmu aktivizē ar īpašu kālija permanganāta šķīdumu. Dzelžainajam ūdenim plūstot caur šādu filtru dzelzs un mangāns nosēžas uz tā virsmas. Pildījums reģenerējas nakts laikā ar kālija permanganāta šķīdumu, kura daudzums tiek sagatavots automātiski. Šī dzelzs attīrīšanas tehnoloģija tiek izmantota gadījumos, kad ūdenim ir dzeltena nokrāsa, nepatīkama smaka vai tajā ir augsts mangāna saturs.

Uzdodiet jautājumus vai pasūtiet ūdens atdzelžošanas filtrus    info
    close
    Sazināties!