Ūdens analīzes

Ūdens analīzes

Sia Water Filters Latvia veic ūdens analīzes, sniedz profesionālus padomus par ūdens kvalitāti un ūdens testēšanas rezultātiem.

Konsultācijas par ūdens kvalitāti vai ūdens testu rezultātiem varat saņemt pa tālruni vai e-pastā. Ja nepieciešams, mūsu konsultanti, kas strādā visā Latvijā, var ierasties arī jūsu mājās vai birojā.

Dzeramā ūdens ķīmiskā analīze

Veicam dzeramā ūdens (centralizētās ūdensapgādes, spices, urbumu artēzisko aku) ķīmiskās analīzes. Pētījuma laikā noskaidrojam: izšķīdušo neorganisko vielu daudzumu, ūdens pH, nitrītu un nitrātu daudzumu, dzelzs, mangāna daudzumu, kopējo cietību ūdenī.

Mēs neveicam mikrobioloģiskos testus!

Katjoni Mēvienība Maksimālā pieļaujamā koncentrācija
Hlorīds (Cl–) mg/l 250
Sulfāts (SO42-) mg/l 250
Nitrīts (NO2–) mg/l 0,50
Nitrāts (NO3–) mg/l 50
Nātrijs (Na+) mg/l 200
Kālijs (K+) mg/l nav standartizēts
Kalcijs (Ca2+) mg/l nav standartizēts
Magnijs (Mg2+) mg/l nav standartizēts
Magnijs (NH4+) mg/l 0,50
Citas analīzes:
Kopējais dzelzs daudzums (Fe) mg/l 0,2
Mangāns (Mn) μg/l 50
Arsēns (As) μg/l 10
Kopējā cietība mg-ekv/l nav standartizēts
Ūdeņraža jonu koncentrācija (pH) pH vienības 6,5 – 9,5
Īpatnējā elektrovadītspēja mS/cm20oC 2500
Permanganāta numurs mgO2/l 5,0

Mēs arī iesakām painteresēties par ūdens kvalitāti un katras ķīmiskās vielas ietekmi uz cilvēku veselību, sadzīves tehniku un risinājumiem (dzeramā ūdens filtri) to iznīcināšanai.

Ūdens testēšanu akas ūdenim ieteicams veikt vismaz reizi 6 (sešos) mēnešos. Akas ūdens var  izraisīt ūdens kvalitātes izmaiņas. Akas ūdens kvalitāti ietekmē vides faktori, akas atrašanās vieta, apkārtējā vide un cilvēku un dzīvnieku darbības pie akas. Lai pārliecinātos, ka dzerat kvalitatīvu ūdeni, iesakām regulāri pārbaudīt nitrātu un nitrītu līmeni akas ūdenī. Tāpat, ja akas ūdenim nav veikta mikrobioloģijas pārbaude vai tas ir pārbaudīts ļoti sen, ieteicams veikt ūdens mikrobioloģisko pārbaudi.

Lai akas ūdenim izvēlētos ūdens filtrus, jāveic šādi ūdens testi: ūdens cietība, nitrāti, nitrīti, Ph (ūdeņraža jonu koncentrācija, permanganāta indekss (ja ūdenim ir noteikta krāsa).

Centralizētās ūdens apgādes monitorings tiek veikts regulāri un testēšanas rezultāti ir publiski pieejami, parasti ūdens piegādātāja vietnē. Papildus ūdens analīzes centralizēti piegādātam ūdenim noderīgi veikt, ja vēlaties uzstādīt ūdens filtrus un jums nav pieejami ūdens kvalitātes testu rezultāti.

Rokot ūdens aku, obligāti jāveic ūdens testi. Jums vajadzētu tos iegūt no uzņēmuma, kas uzstādīja aku. Galvenie pētāmie ķīmiskie elementi ir: ūdens cietība, dzelzs, mangāns, PH (ūdeņraža jonu koncentrācija), nitrāti, nitrīti. Ļoti slikta ūdens gadījumā papildus jāpārbauda amonija, arsēna un permanganāta daudzums. Ja jums nav ūdens testu un vēlaties uzstādīt ūdens filtrus, iesakām pārbaudīt ūdens kvalitāti, veicot analīzes.

Kā redzam, līdz ar ūdens izpēti ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību tam, kāds ir ūdens avots un kāda ir ūdens kvalitātes nepieciešamība. Bieži ūdens filtrēšana ir ļoti individuāls jautājums, kas ir atkarīgs gan no ūdens izpētes, gan no klientu vajadzībām.

Sazinieties ar mums, ja vēlaties veikt ūdens kvalitātes izpēti. Jūs varat arī pieteikties, ja jums jau ir veiktas ūdens pārbaudes un vēlaties saņemt padomu par jūsu ūdens kvalitāti.

Ūdens analīzes visā Latvijā. Piesakies jau tagad!    info
    close
    Sazināties!