Dzīvais ūdens

 • 2023-04-03

  Latvijā samērā daudziem cilvēkā interesē veselīgs dzīvesveids. Tā kā ūdens ir jebkuras dzīvības pamats, tad par dzīvo ūdeni un arī strukturēto ūdeni tiek runāts gana bieži. Aplūkosim, kas tiek saprasts ar šiem jēdzieniem un vai ir vērts tiem pievērst uzmanību.

  Kas ir dzīvais ūdens?

  Zem jēdziena “dzīvais ūdens” var paiet divi koncepti. Pirmkārt, ūdens ar atmiņu jeb atmiņas ūdens, t.i. ideja, ka ūdens spēj saglabāt un bezgalīgi saglabā atmiņu par visām tajā izšķīdušajām vai atšķaidītajām vielām.

  Zinātne šo ideju neatzīst, jo tai nav atrasti pierādījumi, taču to izmanto atsevišķās alternatīvās medicīnas praksēs. Zināmākā no tām ir homeopātija, kur dažādu slimību ārstēšanai izmanto ūdenī atšķaidītas vielas tik zemā koncentrācijā, ka to nav iespējams noteikt ar ķīmiskām analīzēm. Homeopātijas praktiķi uzskata, ka ūdenī saglabājas vielas atmiņa, kas nodrošina ārstnieciskas īpašības. Daļa cilvēku stingri uzstāj, ka homeopātija viņiem palīdz. Iespējams, ka tā arī ir, taču pētījumos tas tiek skaidrots ar placebo efektu jeb vienkārši ticību.

  Otra dzīvā ūdens koncepcija saistīta ar reliģiskiem rituāliem, kuros ūdens tiek lietots, lai iesvētītu cilvēku konkrētā reliģiskā praksē, pārveidotu vai dziedinātu. Vairākās Bībeles interpretācijās dzīvais ūdens tiek skaidrots kā Svētais Gars un attiecīgi arī rituālos tas tiek traktēts kā svēts.

  Paralēli par dzīvo ūdeni mēdz saukt arī ūdeni, kurā ir dzīvība (zivis, dzīvnieki, augi) vai jebkuru tekošu, uzturā izmantojam ūdeni. Diemžēl mūsdienās industriālā un lauksaimniecības piesārņojuma rezultātā pat avoti, ko tradicionāli uztveram kā tīrus var būt piesārņoti no tuvākās apkārtnes laukiem, kanalizācijas, atkritumiem vai ražošanas objektiem. Nemaz nerunāsim par lietus ūdeni, kas satur visdažādāko piesārņojumu un no tā dzeršanas būtu jāizvairās.

  Strukturētais ūdens

  Pastāv uzskats, ka strukturētais ūdens veidojas saskaroties ar dažādām frekvencēm vai vibrācijām, kas ūdens molekulas sakārto noteiktā veidā. Strukturētā ūdens cienītāji uzskata, ka šādu ūdeni ķermenis labāk uzsūc, izmanto pilnvērtīgāk un tas satur augstāku enerģijas potenciālu. Viņiem ir cerība, ka lietojot šādu ūdeni uzturā, ir iespējams uzlabot vai vismaz saglabāt labu veselības stāvokli.

  Populārākie veidi kā cilvēki mēģina ūdeni strukturēt ir: 1) ar svārstiņu (vairākas reizes riņķo ap ūdens trauku), 2) sasaldēšana (cerība, ka ūdens šādā veidā atdzīvojas), 3) mantru skaitīšana, lai pārveidotu ūdeni, 4) dziedāšana.

  Zinātniskie pētījumi par strukturēto ūdeni ir pretrunīgi. Dažos no tiem tiek konstatētas atšķirības ūdens molekulārajā struktūrā, savukārt citos viss ir bez pārmaiņām. Līdz brīdim, kamēr zinātne vienojas neviens neliedz jums dziedāt pie ūdens glāzes, to pirms lietošanas sasaldēt un atsaldēt vai riņķot apkārt ar svārstiņu.

  Secinājumi un ieteikumi

  Dzīvais ūdens un strukturētais ūdens ir interesanti koncepti un katrs no tiem var paņemt sev labāko, taču jāievēro samērība. Nevajadzētu mēģināt tagad dzert tikai dzīvo vai strukturēto. Daudz būtiskāk ir parūpēties, lai ikdienā tiktu dzerts tīrs un garšīgs ūdens. Pilnīgi tīrs ūdens ir bez garšas un bez smaržas, bet neviens neliedz to uzlabot ar citrona šķēlīti vai kādu veselīgu piedevu bez cukura. Ja vēlaties parūpēties par sevi un savu ģimeni vispirms ir jāpārbauda ūdens kvalitāte. Vienīgais veids kā to izdarīt ir ūdens testēšana laboratorijā. Tikai analīzes var parādīt patieso ainu un, ja ir problēmas to vienmēr var uzlabot. Sākotnēji ir jācenšas novērst piesārņojuma avoti, bet ne vienmēr to var izdarīt pilnībā. Par laimi mūsdienās ir pieejami dažādi dzeramā ūdens filtri, kas var būtiski uzlabot ūdens kvalitāti. Principā ar filtriem pat mājas apstākļos var iegūt absolūti tīru ūdeni bez pilnīgi jebkādiem ķīmiskiem piemaisījumiem, bet parasti tas nav pašmērķis.

  Ja vēlēsieties ūdeni strukturēt vai izmantot dažādos rituālos, to vienmēr var darīt, taču daudz būtiskāk ir dzert tīru ūdeni. Arī zinātnieki ir vienisprātis, ka ūdens ir dzīvības pamats un ikvienam būtu jācenšas dzert tīru ūdeni, ja ir vēlme saglabāt labu veselību.

info
close
Sazināties!